Pneumatiky zažívajú v tomto období náročnú skúšku kvality

Teplo a rozpálený asfalt vo všeobecnosti nepôsobia na autá príliš dobre, z čoho nevynímame ani pneumatiky ako neoddeliteľnú súčasť automobilu.
Práve tie totiž pri jazde sprostredkúvajú neustály kontakt s vozovkou, ktorá môže pri teplotách vzduchu siahajúcom ku štyridsiatim stupňom celzia dosahovať teplotu až o desať stupňov vyššiu. Práve preto ide o náročnú skúšku – tá ešte viac zdôrazňuje to, že kvalita pneumatík je pri ich nákupe skutočne dôležitým faktorom. Pokiaľ sledujete najprestížnejšiu motoristickú sériu Formula 1, tak ste možno videli, ako jazdcom vo vysokých teplotách ich pneumatiky doslova vybuchovali. To však bežným motoristom samozrejme nehrozí, skôr môžu nastať iné menšie, ale takisto veľmi nepríjemné problémy. Ide napríklad o rôzne defekty, či iné poškodenia dezénu pneumatiky. Ten je totiž pomerne citlivý a tak sa môže po dlhej jazde na horúcom asfalte opotrebúvať. To však platí pre staršie a menej kvalitné pneumatiky – tie v životnosti a pochádzajúce od overených výrobcov by aj tieto jazdy mali bez problémov zvládnuť. Najhorším riešením je v tomto prípade ponechanie zimných pneumatík a jazdenie s nimi aj počas leta. Takéto pneumatiky nielenže spôsobujú výrazný hluk, ale sa postupne ničia a nedokážu zaistiť vozidlu potrebnú stabilitu. Nad takýmto riešením preto radšej neuvažujte a radšej si vyhraďte v peňaženke priestor pre kvalitné letné pneumatiky. Ako môžete vidieť, tak na pneumatiky a ich výber si musíte dávať okrem zimy pozor aj v lete. Preto sa o pneumatiky dobre starajte, v prípade nejasností radšej navštívte autoservis a zaistite si tak pokojné cestovanie. Sme presvedčení, že tá investícia do kvality za tento pokoj rozhodne stojí!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>