Ako si vybrať pneumatiky?

Výber značky, dezénu, typu, ale aj technických parametrov pneumatík je pre mnohých motoristov veľmi namáhavé. Vybrať si http://www.pneumatiky-pneupex.sk/#mce_temp_url#, ktoré by boli bezpečné, kvalitné a zároveň v primeranej cene býva často krát heroickým výkonom.

Najjednoduchšie je vyberať zimné a letné pneumatiky podľa vlastných skúsenosti. Ak vám pneumatiky, ktoré ste vlastnili predtým úplne vyhovovali, tak by ste možno mali siahnuť po rovnakej značke. Pýtajte sa známych, čítajte recenzie a možno sa vám podarí vybrať také, ktoré budú plne vyhovujúce. Veľkým pomocníkom pri výbere pneumatík sú aj tzv. testy pneumatík, ktorých výsledky sú verejné a voľne dostupné.

Priľnavosť na mokrom povrchu, hlučnosť, ale aj spotreba paliva sú veľmi dôležité. Tieto informácie obsahuje štítok na každej pneumatike. Vždy je potrebné kupovať len taký rozmer pneumatiky, ktorý je uvedený v technickom preukaze k motorovému vozidlu.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>