Opäť nastal čas prezutia zimných na letné.

Prezúvanie pneumatík sa klasicky rieši dvakrát do roka, zvyčajne v jeseni a v jari. Aj teraz so stúpajúcou teplotou a slnečnými dňami je potrebné začať pouvažovať, či by už nebolo vhodné vymeniť zimné pneumatiky za tie letné. Nikdy nejazdite počas zimy na letných a v lete na zimných, pretože zimné a letné pneumatiky strácajú pri určitých teplotách svoje jazdné vlastnosti a reagujú inak, ako by ste očakávali.

Prezutie zimných na letné pneumatiky je možné vtedy, ak teplota ovzdušia vystúpi nad 7°C. Ak sa však priemerná teplota stále drží pod touto hranicou, pneumatiky nikdy neprezúvajte. Ak je však takáto teplota niekoľko dní po sebe, pneumatiky je vhodné bez zaváhania vymeniť.

Výmena pneumatík nie je vôbec náročná a zvládne ju každý šikovnejší motorista. Najvýhodnejšie je, ak sú obe sady pneumatík na diskoch. Ak sa rozhodnete, že výmenu zvládnete aj sami, je dobré si nechať v pneuservise skontrolovať aspoň nahustenie, ktoré je pri pneumatikách veľmi dôležité.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>