Rady nad zlato pri kúpe nových pneumatík

Z času na čas je potrebné zainvestovať i do nových pneumatík. Aby vám slúžili čo najdlhšie v najväčšej kvalite, riaďte niekoľkými zlatými radami, ktoré vám v nasledujúcom článku predstavíme.

Na úvod by sme si mohli povedať, že rozlišujeme tri kategórie pneumatík. Zimné, letné a celoročné pneumatiky. Letné sa používajú zväčša od apríla do októbra, potom si ich prezúvame za zimné, ktoré sú materiálovo uspôsobené pre používanie pri nižších teplotách. Výmena letných pneumatík za zimné sa odporúča, keď teplota klesne pod 8 stupňov Celzia.

Aký je rozdiel medzi letnými a zimnými pneumatikami?

Rozdiel medzi letnými a zimnými pneumatikami môžeme vidieť už na ich povrchu. Zimné pneumatiky sú lamelované a majú o niečo viac drážok než letná pneumatiky. Povinnosť mať zimné pneumatiky vyplýva už zo zákona, ktorý hovorí, že pokiaľ je na vozovke súvislá snehová pokrývka alebo ľad, vodič je povinný ich použiť.

So zimnými sa v lete jazdí ťažšie

Druhým typom pneumatík sú letné, ktoré nie sú v našich zákonoch nijak upravené. Aj kvôli tomu je teraz nastavený taký trend, že vodiči, ktorí používajú svoje auto menej, používajú v lete i v zime zimné pneumatiky. Netreba však zabúdať na to, že ak jazdíme so zimnými pneumatikami aj v lete, musíme rátať s vyššou spotrebou a ťažším ovládaním vozidla.

Na čo si dať pozor pri kúpe novej sady

Pri kúpe novej sady pneumatík musíme prihliadať na viacero faktorov. Jedným z nich je napríklad aj to, ako často vozidlo používame. Ďalej musíme prihliadať aj na to, či bývame v horách, kde je vysoké riziko nepriaznivých poveternostných podmienok, alebo bývame skôr v rovinatom teréne. No a každého, samozrejme, zaujíma aj cena pneumatík, ktoré môžeme rozdeliť do troch cenových kategórií. Domáca značka pneumatík Matador patrí síce medzi lacnejšie, ale kvalitou sa môžu rovnať ktorýmkoľvek veľkým značkám.

Pred samotnou objednávkou si nezabudnite skontrolovať rozmer pneumatík, pretože je potrebné dodržať presné parametre, ktoré nájdete zapísané v „techničáku“ automobilu.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>