Najznámejšie pneumatiky vo svete – pneumatiky Michelin.

Spoločnosť Michelin sa považuje za jednu z najznámejších spoločností zameraných na výrobu pneumatík. Ide o francúzsky výrobný podnik, ktorý je charakteristický svojim logom a známym maskotom, ktorým je tzv. Michelin Man. Spoločnosť má svoje výrobné pobočky skutočne po celom svete – vo Francúzsku, vo Veľkej Británii, v Nemecku, v Thajsku, v Japonsku, v USA a tiež aj v Kanade. Michelin produkuje pneumatiky určené pre všetky typy motorových vozidiel – pre osobné motorové vozidlá, pre SUV, aj 4×4 a samozrejme aj pre nákladné, alebo úžitkové motorové vozidlá.

Michelin je skutočným priekopníkom vo výrobe pneumatík. Práve tento podnik prišiel s patentom na vymeniteľné a opraviteľné pneumatiky Michelin, s patentom na pneumatiku s vymeniteľnou dušou, s vynálezom radiálnej pneumatiky, predstavili pneumatiku s nízkym valivým odporom a pneumatiky tejto značky sa začali využívať aj na okruhoch F1.

Vyberte si tie svoje na http://www.pneumatiky-pneupex.sk/

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>